פרוייקטים נדלן בארץ

נדל"ן להשקעה

כל פעולה שנוקטים בה, טומנת בחובה יתרונות, כמו גם חסרונות. אך יש פעולות שבהן היתרונות גוברים על החסרונות, ובענק. אחת מן הפעולות הללו, בלי כל ספק, היא יוזמה של פרוייקטים נדלן בארץ. נראה כי מאז ומתמיד הנדל"ן בסימן של עלייה. ואפילו שהתפרצה לחיינו, מזה יותר משנה, מגפת הקורונה, מחירי הנדל"ן לא ירדו. אלא נהפוך הוא. הם כל הזמן בסימן עלייה. רק לאחרונה נוכחנו לדעת כי בית שנמכר לפני כמה חודשים היה שווה בכמעט מאה אלף ₪ ממה שהוא שווה כיום. אז מה הפלא שכולם נושאים את מבטיהם בערגה לכיוון רכישת בית?

מה עדיף – קרן נאמנות או פרוייקטים נדלן בארץ?

כאשר משווים בין פרוייקטים נדל"ן להשקעה בארץ לבין קרנות נאמנות, צריכים, קודם כל להודות על האמת. אכן קרן נאמנות נחשבת להשקעה ריאלית בראייה קדימה. מי שיש בבעלותו קרן נאמנות, עם קצת סובלנות, הערך שלה יעלה בהדרגה, עם חלוף הזמן, רק שאף אחד לא יכול לומר בוודאות עד כמה. מבחינה כספית, הרבה יותר קל כמובן להשקיע בקרן נאמנות. מאידך, השקעה בפרויקט נדל"ן עשויה להוות סוג של גידור מפאת התרסקות פיננסית, שעשויה להסב לירידת ערך, מה שבהכרח יכול להתרחש עם רכישת קרן נאמנות.

בחינת מניות כהשקעה, אל מול פרוייקטים נדלן בארץ

בניסיון להבין מה יותר כדאי – פרוייקטים נדלן בארץ או מניות, נאמר בבטחה כי עסקה של נדל"ן הרבה פחות תנודתית מאשר עסקה של מניות. כאשר הערך של המניות עשוי להאמיר או לנסוק במהירות של מטאור. מאידך, מניות יותר נזילות מעסקת נדל"ן. הרבה יותר קל למכור אותן ולקבל באופן מידי את הכסף תמורתן, לעומת מכירת נכס, שכשלעצמה מהווה תהליך ארוך ומייגע.

מה יותר בטוח ורווחי – אגרות חוב או פרוייקטים נדלן בארץ?

בבואנו לדון על הרווחיות והביטחון של פרוייקטים נדלן בארץ לעומת אגרות חוב, עלינו להודות כי כשמדובר אודות אגרות חוב, כי אז עסקינן אודות השקעה מאוד בטוחה. השקעה באגרות חוב איננה טומנת בחובה הפסד ממון, כאשר משקיעים בהן, בשום אופן לא. אבל עליכם להבין, כי השקעה באגרות חוב מתמזגת היישר עם המשוואה – תשואה פחותה יותר. מאידך, השקעה בפרויקט נדל"ן במדינת ישראל מביאה עמה רווח הרבה יותר בטוח וגדול, אם עושים זאת נכון, בליווי מקצועי וצמוד של אנשי מקצוע מעולים בתחום.