רישיון לנהיגה 1A

רישיון לנהיגה 1A

כאשר מעוניינים להוציא רישיון על אופנוע, צריך, בין השאר לצלוח את הפן המעשי. בעוד שרישיון על אופנוע נחלק על פני שלושה סוגים של רישיונות. מדובר אודות דרגת רישיון לנהיגה 1A, דרגת רישיון לנהיגה 2A, או דרגה לרישיון A.  כל דרגה ודרגה מתאפיינת בכללים אחרים, שעל פיהם יישק דבר. אותם כללים שמורים באם אפשר לגשת לטסט המעשי, ומה מספר השיעורים, שחייבים לעבור מינימום. בעוד שמדובר על הרמה הכי בסיסית, שהינה דרגה לרישיון 2A. מה שלא יהיו, כל לימודים להוצאת כל סוג של רישיון על אופנוע, מחייבים ליווי והדרכה של מורה לנהיגה מוסמך. אם הגעתם כבר לגיל שמונה עשרה, תוכלו להתחיל ללמוד נהיגה מסוג 1A. עליכם לקחת לפחות חמישה עשר שיעורי נהיגה, בטרם ביצוע המבחן.

מידע חשוב על הוצאת רישיון לנהיגה 1A

אספנו עבורכם פרטי מידע חשוב, על כל מה שמתכתב עם הוצאה של רישיון לנהיגה A1. שימו לב לפרטים הבאים, כל פרט חשוב באשר הוא, כדלקמן –

  • במידה ואתם כבר בעלי רישיון למכונית, או לחלופין שהשכלתם להוציא מבעוד מועד רישיון לאופנוע מסוג 2A, תוכלו לקבל פטור מהטסט התיאורטי.
  • אף באם הוצאתם את הרישיון לאופנוע מסוג 1A, אין באפשרותכם לצרף אליכם בעת הרכיבה אף אחד, מינימום בחודשיים הראשונים של קבלת הרישיון לאופנוע.
  • כאשר אתם מתנהלים מול בית ספר מאורגן ללימודי נהיגה על אופנוע מסוג זה, אתם ממש לא חייבים להגיע פיסית למשרד הרישוי. הצוות הנאמן של מקום הלימודים יעשה בשבילכם את כל העבודה.
  • תצטרכו לעבור טסט תיאורטי, במידה ואין לכם כל רישיון נהיגה אחר.
  • אחרי שתאחזו ברוב כבוד ברישיון הנהיגה מסוג 2A, כמו גם ברישיון לרכב, תקבלו בוודאות פטור מהצורך להיבחן בתיאוריה.
  • ביכולתכם להיבחן בטסט התיאורטי בתום חצי שנה, בטרם שתהיו רשאים להיבחן במבחן מעשי.

האם מומלץ להוציא רישיון לנהיגה 1A תוך שבוע?

קיימים בתי ספר ללימודי רישיון לנהיגה 1A, שמאפשרים לכם להשתתף במספר שיעורים מרוכזים, ולהוציא את הרישיון המיוחל עד שבוע בלבד. אך האם הועילו חכמים? למידה של רכיבה על אופנוע, מכל קבוצת סוג שהיא, מחייבת מיומנות שאיננה פשוטה, כלל וכלל לא. מדובר בלימודים של נדבך על גבי נדבך, בעיקר לשם הפנמה של התובנות, כמו גם של התפיסה, אל מול חידוד ויישום המיומנויות הנדרשות לרכיבה על אופנוע. בשל כך, ובשל סיבות רבות נוספות, נאמר בריש גלי, ללא משוא פנים, מדובר בשיטת למידה שאיננה מומלצת. כדאי שלא תלכו שבי אחרי הפיתוי, כי "בחיים האמתיים אין קיצורי דרך", בחרו באופציה המסורתית.